E-mail:      Hasło:   
Zarejestruj się Zaloguj się
Gra:
Typ gry:
Wyszukaj

Viewtiful Joe

Screenshots
preview
Strona www:www.capcom.com/v-joe/
Ocena ogólna:pusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Opis dodał:Adrian
Opis:

Gry 2D odeszły już do lamusa. Wszyscy skupili się na grafice trójwymiarowej. A przynajmniej większość. Ta mniejszość to m.in studio Clover (VJ, Okami, God Hand), które postanowiło zaryzykować i stworzyć coś nowatorskiego i pokręconego. A więc, chłopak o imieniu Joe będąc w kinie, widzi jak z ekranu jacyś dziwacy kradną jego dziewczynę! Nasz chłop nie ma wyjścia - wchodzi do ekranu i będąc w filmie musi pokonać wiele przeszkód by odnaleźć swą ukochaną.

Nie tylko fabuła jest pokręcona. Rozrywka też jest nieżle przemyślana. Otóż nasz bohater potrafi spowolnić czas, przyspieszyć oraz przybliżyć! Niesamowite wrażenie robi najbardziej tryb "slow motion" gdzie najlepiej widzimy te wszystkie ruchy Joe'go jak wybija zęby opponentom. Jest to zdecydowanie fajna sprawa. I choć gra jest krótka (raptem 7 chapterów) to znudzić się nie da. A tutaj trzeba polatać samolocikiem, tutaj popływac, tutaj skopać tyłek bossowi a tutaj na czas ucieknąć z komnaty. A przy tym jeszcze świetny, dziwny humor!

Gra wpierw wyszła na Gamecube'a. Potem skonwertowana na PS2 zyskała dodatkową postać - Dante, z Devil May Cry! A grę jak najbardziej polecam, super sprawa.