E-mail:      Hasło:   
Zarejestruj się Zaloguj się
Gra:
Typ gry:
Wyszukaj

Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters

Screenshots
preview
Strona www:www.mobygames.com/game/teenage-mutant-ninja-turtles-tournament-fighters
Ocena ogólna:pusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Opis dodał:Adrian
Opis:

Kto nie zna Wojowniczych Żółwi Ninja? Cztery zwykłe żółwiki zamienione w myślące mutanty, które postanawiają ćwiczyć sztuki walki pod czujnym okiem ich mistrza Splintera, są znane przez cały świat. Pojawiło się bardzo dużo komiksów, bajek oraz filmów bazujących na tym uniwersum. Nie obyło się też bez gier - Konami dzielnie tworzyło tytuły z wojowniczymi żółwiami od czasów panowania NES aż po dzisiejsze generacje konsol.

Po miłym intrze, wita nas menu, a w nim kilka ciekawych trybów. Na początku - Story, główny tryb gdzie rozgrywa się owe Challenges. Następnie mamy zwykłą walkę albo z CPU lub z żywym przeciwnikiem. Kolejną opcją jest Tournament, gdzie 4 zawodnicy walczą między sobą. Jest też "Options", gdzie możesz zmienić czas pojedynku, poziom trudności (który standardowo w grze ustawiony jest na Normal), czy ustawić szybkość walki.

Sama rozgrywka jest - jak na tamte czasy - ciekawa. Na początku wybieramy, którym Turtlesem chcemy walczyć. Same walki niestety nie różnią się zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne gry tego typu. Kilka ciekawych patentów jednak posiada. Na szczęście, nie ma tu schematu, który często irytował w tamtych czasach - oprócz użycia pięści lub nogi możesz potraktować oponenta serią ciosów kolankiem lub wyrzucić go pół areny dalej. W połowie walki nadchodzi również pewna maszyna, która wrzuca czerwoną piłeczkę. Warto ją złapać i rzucić w przeciwnika - ten straci spory pasek energii.

Z aspektów technicznych - grafika stoi na wysokim poziomie, choć poziomy są dość do siebie podobne. Irytuje migotanie bohaterów tuż po ciosie co trochę zwalnia tempo walki.

Jeśli lubisz stare bijatyki, nie wymiotujesz na widok sławnych żółwi a ograniczony wachlarz ciosów cię nie odstrasza - włącz, potrafi wciągnąć lecz nie wystrasz się początkowymi, trudnymi przeciwnikami.