E-mail:      Hasło:   
Zarejestruj się Zaloguj się
Gra:
Typ gry:
Wyszukaj

Final Fantasy X

Screenshots
preview
Strona www:www.square-enix-usa.com/games/FFX/
Ocena ogólna:pusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdkapusta gwiazdka
Opis dodał:Adrian
Opis:

Który konsolowiec nie zna serii Final Fantasy? Nie widzę podniesionych rąk. Wielu pewnie pamięta "siódemkę" na PSX-a? 10 część zawitała na PS2 i powiem jedno - gra jest świetna! Fabuła przedstawia wydarzenia w Spirze (oczywiście nie ma żadnego powiązania z poprzednimi częsciami) gdzie spokój niszczy Sin - coś co nie da się opisać, bo również nie wiadomo co to jest :) Sterujemy blondynem o imieniu Tidus, który jest gwiazdą blitzballu - wodna odmiana piłki nożnej (wg. mnie chybiony pomysł).

Scenariusz jest napisany zręcznie i nie można o nim powiedzieć złego słowa. W dodatku, system walki również stoi na wysokim poziomie! Podczas walki mamy do wyboru wielu zawodników, a Summony teraz odgrywają większą rolę. FF X posiada chyba najlepszy system rozwijania postaci - sławny Sphere Grid pozwala Graczowi na swobodne kształtowanie danego bohatera. Świetna sprawa!

Minusy? Trochę przerysowane sylwetki postaci a i często więcej się ogląda niż gra. No i jest za łatwo. Ale te wady nie przyćmią piękna tego tytułu - jest urzekający, głęboki i grywalny. Jeśli lubisz RPG-i to zapewne już tą grę przeszedłeś :, jeżeli nie, pędź do sklepu...